Czekoladowe podróże

Są miejsca, które przyciągają miłośników czekolady z całego świata. Niektórzy z nich podróżują do nich przy okazji, inni udają się w specjalne czekoladowe podróże. To właśnie do takich słodkich wypraw chcemy Was dzisiaj zachęcić, rekomendując także krakowski Rynek Główny jako obowiązkowy punkt na mapie wszystkich zakochanych w rozkoszach czekolady.

Niemieckie specjały

Założone w 1993r. w Kolonii muzeum prowadzi zwiedzającego przez historię czekolady. Można tutaj przyjrzeć się tradycyjnej produkcji słodyczy,  przejść się pośród drzew kakaowych, ale także uczestniczyć w jej wytwarzaniu i nieomal zanurzyć się w 3-metrowych fontannach z czekolady!

Praskie rozkosze

Także nasi południowi sąsiedzi zapraszają do Czekoladowego Muzeum w Pradze. Obiekt przyciąga interaktywną historią czekolady w Europie, a także oferuje całe mnóstwo czekoladowych atrakcji – takich jak na przykład jadalne szminki, samochody i czekoladowe zabawki dla najmłodszych.

Zaczarowana Brugia

Belgia, rozpoznawana w świecie jako prawdziwe królestwo czekolady, słynie z rozlicznych manufaktur czekolady. Ich historię próbuje opowiedzieć Muzeum Czekolady w Brugii, które prezentuje nie tylko losy samego ziarna kakaowca, ale posiada także zdumiewającą kolekcję naczyń i przyrządów służących do jej podawania.

Krakowskie przyjemności

Być może Kraków nie doczekał się jeszcze miana polskiej stolicy czekolady, ale każdy uśmiech gości odwiedzających Słodkiego Wierzynka przybliża nas do tego zaszczytnego tytułu. Także u nas historia splata się z nowoczesnością, a najlepsze cukiernicze tradycje z całego świata przekładają się na zdumiewające w smaku łakocie. Przybywając do Krakowa warto podążyć więc naszym czekoladowym szlakiem. Jak zawsze królewskim i smakowitym!

2 Komentarze

  1. podziwiam miejsca, w których że tak powiem czekoladę można celebrować ;) patrząc na te fotki można się poczuć jak w filmie z Johnym Deepem „Charli i fabryka czekolady” ;) myślałam, że takie miejsca tylko w filmach, a o one jednak naprawdę istnieją

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.